пʼятниця, 21 березня 2014 р.

21 березня - Всесвітній день поезії

Перший Всесвітній день поезії відбувся в Парижі, де розташована штаб-квартира ЮНЕСКО, на 30-й сесії генеральної конференції якої у 1999 році було вирішено відзначати цей день.
У рішенні ЮНЕСКО з цього приводу йдеться про те, що «поезія може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».
Всесвітній день поезії має на меті дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам та літературним клубам, які відроджують одвічну традицію живого звучного поетичного слова.
Цей день, вважають у ЮНЕСКО, має створити у засобах масової інформації позитивний образ поезії як справді сучасного мистецтва, доступного людям.
Вважається, що найдавніші вірші – гімни були створені в 23 столітті до нашої ери. Автор віршів – поетеса – жриця Ен-Хеду-ана, про яку відомо лише те, що вона була дочкою аккадського царя Саргона, який завоював Ур (територія Ірану). Ен-Хеду-ана писала про місячного бога Нанне і його дочку, богиню ранкової зірки Інанне.
У День поезії у всьому світі в установах культури, освіти, творчих колективах відбуваються різні поетичні концерти, авторські читання, конференції та семінари, присвячені поетам і їх творчості, презентації нової поетичної літератури.http://www.gazeta.lviv.ua/news/2014/03/21/25894