четвер, 26 вересня 2013 р.

І мене в сім'ї великій...

26 вересня 2013 року у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Цьогоріч конкурс приурочений відзначенню 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, яке святкуватиметься наступного року та в рамках проголошеного Указом Президента України Віктора Януковича 2014-го року Роком Тараса Шевченка. Знаковим є те, що 2013/2014 навчальний рік розпочався Всеукраїнським Шевченківським уроком, який проведено у всіх навчальних закладах.
Участь в урочистостях взяли директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Юрій Завалевський, президент Малої академії наук Станіслав Довгий, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, освітяни, а також учні столичних загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.

Під час виступу директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Олег Єресько зачитав учасникам конкурсу привітання Міністра освіти і науки Дмитра Табачника з нагоди відкриття.
Олег Єресько також передав юному учасникові ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка символ конкурсу – книгу «Кобзар».
Також під час урочистого відкриття  президентом Малої академії наук Станіславом Довгим презентовано науково-освітній портал «Тарас Григорович Шевченко», створення якого присвячене відзначенню 200-річчя від дня народження Кобзаря. За словами Станіслава Довгого, «це грандіозний та амбіційний проект, у якому буде зібрано усі життєві факти Великого Кобзаря, його творчість, рукописи, картини».
Головна мета створення порталу – вивчення учнівською молоддю творчої спадщини Тараса Шевченка, ознайомлення української та світової спільноти з усіма аспектами його життя і творчості, презентація відомих вчених-шевченкознавців, а також їхніх роздумів про роль Кобзаря в історії та сучасному житті України і світу.
Розлога структура майбутнього порталу дозволить його відвідувачам дізнатися не лише історичні факти, а й відвідати 3D-екскурсії у музеях, біля пам’ятників та місць перебування Тараса Шевченка. Окрім того, можна буде переглянути художні та документальні фільми про Великого Кобзаря та прослухати аудіофайли.
Портал також міститиме спеціальну Шевченківську енциклопедію, у якій будуть представлені цікаві факти – починаючи від родоводу Тараса Шевченка і закінчуючи його рукописами та документами, пов’язаними з життям та творчістю.
Під час урочистого відкриття конкурсу учасники заходу мали можливість переглянути художні номери – виступ народного художнього колективу вокальної студії «Елегія» Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району, а також вокальний номер переможця минулорічного конкурсу, студента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Тесленка.
http://1tv.com.ua/uk/specialnews/2013/09/26/23793