середа, 13 червня 2012 р.

До вершин творчості та новаторства…

Методична робота - це творчий процес, який вимагає виховання учителів у дусі методичної культури, впровадження в практику раціональних методів, активізуючи при цьому пізнавальну діяльність кожного педагогічного працівника. Для учителів української мови та літератури нашого району вона є одним із важливих засобів управління навчально-виховним процесом і тому покликана пробуджувати інтерес до творчості, допомагати перетворити вчительську працю на предмет захоплення, потребу нести щось нове, цікаве, корисне, а також створювати атмосферу творчого пошуку.
Районне методичне об’єднання учителів української мови та літератури - це колектив однодумців і коло друзів, а різноманітні форми роботи - трибуна думок і сповідей. Щорічно з метою виховання і вдосконалення навчально-педагогічної майстерності проводяться семінари-практикуми, засідання творчих груп, круглих столів, конференції, творчі звіти тощо. Цьогоріч підвести підсумки роботи однієї з найбільших кафедр нашого району за п’ять років зібралися словесники району у Маловисківській гімназії. Діяльність районної творчої групи, а саме  систематизація зібраного матеріалу з літератури рідного краю, діяльність спілки юних літераторів та їх наставників, зокрема випуск методичної брошури, яка містить програму розвитку літературних здібностей та розробки занять, курси та атестація педагогічних працівників, участь учнів ЗНЗ у І-ІІІ етапах мовно-літературних конкурсах, участь учителів української мови та літератури у фахових конкурсах, робота шкіл педагогічної майстерності та молодого словесника, а також популяризація педагогічного досвіду через роботу блогу «Словесник»(http://mouum.blogspot.com/) стали предметом для розмови філологів.
Словесники нашого району вже давно зробили висновок: від їхнього рівня розвитку залежить рівень сформованості учня. Тому кожен учитель у своїй діяльності прагне досягти рівня учителя-творця, учителя-новатора.